Η σημερινή μεγάλη απεργιακή μάχη δείχνει τη δύναμή μας, είναι η ελπίδα για τη συνέχεια.Η εργατική τάξη όλο και περισσότερο αντιλαμβάνεται ότι δεν έχει καμιά αξία να περιμένει από τη σημερινή κυβέρνηση, αλλά και τις επόμενες να της λύσει τα προβλήματα.
Η σημερινή μάχη της απεργίας σε όλους τους χώρους δουλειάς και η επιτυχία της είναι η απάντηση στην επίθεση που δέχονται τα δικαιώματα μας και οι ζωές μας και έστειλε ξεκάθαρο μήνυμα : ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΜΟΝΗ-ΞΕΣΗΚΩΜΟΣ-ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΛΑΟΣ.
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/6C006051-C968-4FE3-A0F0-0A25FF71A7C7-1024x683.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/1EF71788-C29A-4E0D-AA42-9F5F3FB5B0B7-1024x771.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/A24757A6-7124-4F95-8B52-18F43C35041E-1024x768.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/4C3B6BBF-A29B-47E2-A286-1BEC774E35AA-1024x683.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/2DFDBB1F-2A75-4DDC-8ADD-AA41D59D54AF-683x1024.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/8305DBD7-FD54-47BB-B0FE-39A458951940-1024x683.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/441978FD-666D-4AD5-A440-53CF8102B30B-683x1024.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/54791913-5708-4CD4-8823-050640DC273A-768x1024.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/0F24042C-9F4C-4F18-9E57-3E4B17B41EED-683x1024.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/6FD81FE9-33EB-4D6C-8274-36C2C1724242-1024x653.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/6E54E58B-1307-47AB-A79B-0227A8607845-1024x683.jpeg)
![](https://ekpatras.gr/wp-content/uploads/2022/11/CC5BBA1C-916A-4BE5-B595-7097A00247C3-1024x698.jpeg)